Veenilaiendite veenide tõhusa töötlemise ülesanne on üha olulisem. Tsivilisatsiooni arendamise ajal ei ole inimkond õppinud selle probleemiga hakkama saama, mis pole mitte ainult kosmeetiline defekt. Pärast algtapi möödumist hakkavad veenilaiendid valu, turse, dermatiidi ja haavanditega tundma.
Veenilaiendite tekkimise ohus on inimesed, kellele on pikka staatilist (fikseeritud asendis) koormusi, kannatades rasvumise käes ja juhtides istuvat elustiili. Haiguste tuvastamise juhtude arv noorukieas ja isegi lapsepõlves suureneb. Tiheda mõju haiguse esinemisele avaldab elukutse: veenilaiendid arenevad 80 % -l õpetajatest, 70 % hõimujuhtidest, 85 % müüjatest. Kuid juhid on ohus vaid 20 % juhtudest.
Arengu põhjused ja sümptomid

Veenilaiendite arendamise peamine põhjus on kummalisel kombel areng. Inimestel on üha vähem vajadust liikuda. Ja see on viljakas pinnas seisva ilmingute jaoks, mis hõlmavad veenilaiendi veenisid. Haigus viitab südame-veresoonkonnale ja ametlikule meditsiinile, antakse IT-fleboloogiale terve suund, mis uuringud, sealhulgas jalgade veenilaiendid, mille sümptomeid ja ravi on rahvusvaheliste uuringute osana hästi uuritud.
Rütmiline südamefunktsioon loob kehas rõhu erinevuse, mille tõttu vereringe toimub. Südamest naaseb veri "hajub" mööda arterite ja kapillaare, naaseb tagasi veenide juurde, kuid jalgade üles tõstmisel peab ta ületama gravitatsiooni ja südamest pärit impulss ei ole assistent, sest peaaegu kogu energia on läinud verd väikeste veresoonte kaudu siduma. Kui vere liikumine piki sügavat kontuuri on keeruline, on väliskülge eritis, millel pole kõva lihasraami ümbritsevat, nii et ülekoormuse ajal on see kergesti venitav.
Sellise olukorra jaoks nägi loodus ette kolm kompensatsioonimehhanismi, mis aitavad verd üles tõsta:
- Hingamine: inspiratsiooni ajal laienevad kopsud tekitavad rõhu ümberjaotuse, mille tõttu vere leke toimub.
- Liikumine. Veenisüsteem koosneb sisemisest sügavast osast, mille kaudu enam kui 80 % naasvast vereliigutustest ja välistest (subkutaansetest), mis on vajalik ohutuse tagamiseks ja mis pole mõeldud pikkade kõrgete koormuste jaoks. Siseveenid on ümbritsetud lihastega, mis tõukavad vere üles. Kuid kui lihased lõdvestuvad, ei voola veri tagasi, sest selle jaoks on ette nähtud kolmas kompenseeriv mehhanism.
- Intravenoossete ventiilide süsteem, mis avaneb teatud veresurve all. Kui rõhk nõrgeneb, sulgub aknad, takistades vere tahapoole.
Alamjäsemete veenilaiendite põhjused on heterogeensed ja mitmetähenduslikud. Eraldi käivitatava arengu käivitamine on keeruline esile tõsta, kuna sellega on kaasatud terve kompleks. Arvesse võetakse peamisi tegureid, mis häirivad normaalset verevoolu ja sellega seotud venoosse seina nõrkust:
- endokrinoloogia;
- vaagnaelundite põletik;
- rasvumine;
- vigastused;
- hüpodünaamia;
- lamedad jalad;
- pärilikkus;
- Suur hulk vabade radikaalide kehas.
Haiguse sümptomid
Jalade veenilaiendite märgid on paljudele teada, see: see: see: see:
- Sinise värviga nahatooni või veresoonte tähtede võrk.
- Jalade tuimus ja raskusaste, vasika lihaste krambid, rääkides kroonilise venoosse ebaõnnestumise arengu algusest.
- Turse pahkluudel ja sääre alumises kolmandikus.
- Naha all olevate veenide laienemine, nähtavate sõlmede välimus on haiguse peamine väline märk.
Traditsioonilised ravimeetodid
Haiguse kõigis etappides kasutatakse laialdaselt venoosse seina struktuuri stabiliseerivaid ravimeid ja suurendavad selle tooni. Venoosse puudulikkuse rasketes vormides kasutatakse antikoagulante. Põletikku ja troofilisi haavandeid saab ravida seenevastaste ja antibakteriaalsete ainetega ning venoosse ekseemi ja dermatiidi korral kasutatakse antihistamiinide antihistamiine koos turse - kaaliumi säästva diureetikumiga. Mittetesteroidseid põletikuvastaseid ravimeid kasutatakse valu ja krampide jaoks. Väliselt kasutatud geelid ja kreemid, mis põhinevad spetsiaalsetel ravimitel.
Konservatiivsed (mitte -kirurgilised) ravimeetodid, mis on õigeaegselt rakendatud ja hoolikalt korraldatud, võimaldavad enamikul juhtudel saavutada ravi või paranemist, mis õigustab seda taktikat kõigi patsientide jaoks. Kaasani osariigi meditsiiniülikoolis läbi viidud uuringu tulemusel leiti, et noorukieas saab 15 % juhtudest, paranemist või ravimist saavutada ja 30 % -l protsessi stabiliseerimiseks. Need näitajad on palju kõrgemad kui täiskasvanud patsientidel, see tähendab, et mida varem alustatakse konservatiivset ravi, seda suurem on tulemus.
Traditsioonilist kirurgilist sekkumist asendatakse järk -järgult minimaalselt invasiivse operatsiooni meetoditega, mida võib mõjutada ainult laeva "haige" osa. Luuakse kõrgeimad sisselõiked ja laeva valendikusse viiakse spetsiaalsed ained. Selliste sekkumiste tagajärjed näevad esteetiliselt meeldivad.
Kompressiooniskleroteraapia - vedelate ja vahuravimite sissejuhatus veeni luumenisse oma järgneva käsnaga. Ravi on minimaalne invasiivne, see ei vaja üldist anesteesiat ja aitab vältida ajutist puudeid. Kuid kui aine tungib kogemata sügavatesse veenidesse, on tromboflebise oht.

Laser -hüübimine on üks SO -ga nimetatud kontorikirurgia meetodeid, mille järel puuduvad puudeperiood. Veeni siseseina mõjutab laseri kiirgus, mille tagajärjel veen sulgub.
Flebektoomia on valutu operatsioon laiendatud veeni eemaldamiseks, mis on toodetud punktsiooni kaudu. Pärast operatsiooni on alles ainult verevalumid, mis mööduvad kuu jooksul.
Endoskoopiline kirurgia (SPS) on selektiivne mõju kahjustatud veenide piirkondadele, millel pole ümbritsevaid kudesid. Operatsioon toimub endoskoobi kontrolli all, rehabilitatsioon on kaks korda kiirem kui pärast tavapärast operatsiooni lahkub patsient haiglast kolmandal päeval.
Veenilaiendite kirurgiline eemaldamine. Mõjutatud veen lõigatakse subkutaansest koest välja ja eemaldatakse.
Veenilaiendite veenide traditsioonilise töötlemise abimeetodid jalgadele on järgmised:
- laserravi, mis aitab venoosse tähti eemaldada;
- Lümfisüsteemi aktiveerimine käsitsi lümfide äravoolu;
- Darsonvalization, mis aitab ravida vereringe häireid;
- spetsiaalne teraapia, mis aitab parandada vere mikrotsirkulatsiooni;
- Elektriline stimulatsioon, mis tugevdab veresoone ja kõrvaldab vereringehäired;
- Jalade elastne kokkusurumine, mis on efektiivne veresoonte tähtede väljanägemise etapis (survekrungari rõivaste kasutamine);
- Hüdroteraapia - vannid, kontrastsušš, hüdromassi, külma veega tegelemine;
- Harjutusi kasutatakse ennetusmeetodina või operatsioonijärgsel perioodil.
Traditsiooniline meditsiin
Veenilaiendite veenide töötlemine jalgadel algfaasis viiakse edukalt läbi mittetraditsiooniliste ravimite meetodite abil. Fütoteraapia on üks väheste traditsioonilise meditsiini meetodeid, mida peetakse ametlikuks ravimeetodiks, täiendades ravimeid ja kirurgilist ravi. Taimeagentide kasutamine ei anna kiiret mõju, seega peaks tuju olema pika kursuse jaoks. Veenilaienditega, muu hulgas tavalisi taimi, näiteks:
- Aaloe puu ("lauatop") aitab kõrvaldada ebameeldivad aistingud ja põletustunne jalgades;
- Kase lehed ja neerud keetmise vormis kasutatakse tursest vabanemiseks;
- Ginkgo Biloba aitab kaasa elastsuse ja veenide tugevuse suurendamisele;
- Veenilaiendite taustal kasutatakse troofiliste haavandite jaoks tavalist Püha Johannese virre;
- Bolshoi koormus tervendab veenilauahaavandeid;
- Põlluhamikut kasutatakse keemade puudulikkuse turse jaoks keetmise vormis.
Saviravi pakub kompresside, rakenduste ja savikookide kasutamist:
- Valge savi aitab parandada vereringet ja rakkude regenereerimist;
- Sinine savi, mis sisaldab kaadmiumsoolasid ja koobalt, leevendab põletikku ja parandab perifeerset vereringet;
- Roheline savi, mis sisaldab raudoksiidi, vaske, kaltsiumi, magneesiumi, kulda, koobalti, hõbedat, leevendab turset ja toonib veresoone.
Talassoteraapia kasutab mere tervendavat jõudu, selle kingitusi ja mereranniku atmosfääri. See hõlmab kaldal jalutuskäike, dieeti, mis hõlmab mereande, suplemist meres, ja selle mõtisklemist, rakendusi vetikate ja merel mudaga. Kõik see aitab kaasa verevoolu kiiruse suurenemisele ja eemaldab stagnatsiooni.
Hirudoteraapia - ravi leches, mille sülg sisaldab enam kui sada bioloogiliselt aktiivset ainet. Kui veres on, parandavad leecheste kalle komponendid vere mikrotsirkulatsiooni, mis parandab kudede küllastumist hapnikuga. Salivas sisalduvad ained aitavad kaasa verehüüvete imendumisele ja takistavad uute moodustumist. Progresseeruvate veenilaienditega ei suuda teraapiaravi veenidesse veenidesse tagastada, kuid algfaasis on see väga tõhus.
Ennetamine

Statistika näitab, et veenilaiendite esialgsed märgid avalduvad noorte puhul. Haiguse arengut ootamata on parem pöörata tähelepanu ennetavatele meetmetele ja teha selle ennetamiseks mõningaid jõupingutusi. Peamine ülesanne on selles etapis kõrvaldada riskifaktorid ja vältida venoosse süsteemi suurenenud koormusi, et mitte mõelda, kuidas ravida veenilaiendite veenisid jalgadel:
- Enamikul (umbes 60 protsenti) on nende jalgade veenilaiendite arendamine, kes ametialaste kohustuste tõttu seisavad kogu päeva. Kaks korda vähem töötajaid, kes töötavad terve päeva istumise. Kui päeva lõpuks on jalad tugevalt tursed, on veresoonte jaoks tohutu koormus ja ilmneb vere stagnatsioon. Ennetavad meetmed töötades, koormatud venoosse süsteemi pika koormusega: iga tund on vaja kõndida 2-3 minutit või vähemalt teha kõndimist simuleerivaid liikumisi.
- Tasakaalustatud dieet, mis sisaldab valke, rasvu, süsivesikuid, mineraale ja vitamiine, mis sisaldavad piisavalt ja soovitatud proportsioone, aitab tervist säilitada. Dieedi köögiviljade ja puuviljade maht peaks ületama loomse toidu mahtu.
- Lõpetamise kalduvuse korral peate normaalse kehakaalu säilitamiseks kehtestama toidu piirangud, kasutama dieedile, kehalise kasvatuse poole.
- Riidekapist ei tohiks olla riideid, mis keha tihedalt kinni pingutaksid, ja sokid tiheda elastse ribaga, mis häirib normaalset verevoolu.
- Lähedased kingad ja kõrged kontsad raskendavad veenide tööd. Kingad tuleb valida suurusega ja valitud kingad mugavale kannale, mis pole kõrgem kui 5 cm.
- Veenilaiendite ennetamisel on väga oluline sporti. Sel juhul peate vältima koormaharjutusi. Enamik tulistavaid ujumist, jalgrattasõitu, videoid.
- Matkamist tuleks kasutada igal võimalusel - kõndida ja mitte tööle minna ja tööle minna. Kui see on väga kaugel, minge sihtkohast välja 2-3 peatusest ja minge jalgsi.
Veenilaiendite ravi on meetmete kogum, milles on vaja tasakaalustada ravimite kasutamist, kokkusurumismeetodeid ja operatsiooni.
Peamine on ennetamine, kuid kui haigus hakkas ilmnema, aitab ravi õigeaegne algus sellega hakkama saada.